Szukaj
Kategorie
    Odnośnie podatków można powiedzieć bardzo dużo. Nie każdy lubi samo słowo podatki. Są to specjalne kwoty, które należy odprowadzać na rzecz państwa. Jak wiadomo, nie wszyscy odprowadzają podatki. Są takie osoby, które z tym słowem nią maja nic wspólnego. Oczywiście nie jest to najlepsza metoda, ponieważ wiąże się ona generalnie z nielegalnymi interesami. Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę, z tego, że nie wszystko jest podporządkowane takiej kwocie, jaką byśmy chcieli. Często zarabiamy określoną sumę, ale uzyskujemy znacznie mniej z uwagi odprowadzenia podatków. Niektóre osoby na samo brzmienie słowa podatki dostają gęsiej skórki. Niestety bez tego, skarb państwa byłby bardzo ubogi. Nie można pozwolić sobie na nie odprowadzanie podatków. Jest to niezgodne z prawem, aczkolwiek wiele osób prowadzi tak swoje interesy. Jest to, bowiem karalne, ponieważ na tym tarci państwo. Podatki powinny być bardzo ważnym aspektem dla każdego obywatela, któremu chociaż trochę zależy na ojczyźnie. Jeśli zabraknie rak do pracy, zabraknie też odpowiednich funduszy na utrzymanie państwa. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Archive for the ‘wiadomosci’ Category

Markety kontra sklepiki

Od ponad dziesięciu lat na polskim rynku rośnie liczba wielkich marketów, na których istnieniu cierpią przede wszystkim mali przedsiębiorcy. Właściciel pojedynczego sklepu nigdy nie będzie w stanie zaoferować tak korzystnych cen jak sieci marketów, wiąże się to przede wszystkim z ilością nabywanego po cenach hurtowych towaru i co za tym idzie jakością umów zawieranych z pośrednikami. Im większą ilość towaru nabywa dana firma od innej tym korzystniejszą cenę może jej zaoferować zbywca. Małe sklepy nie są w stanie obracać takimi ilościami towaru, dla ich właścicieli wiązałoby się to z zatrudnieniem większej ilości pracowników i wydłużeniem godzin ich pracy, mali przedsiębiorcy rzadko pozwalają sobie na tak duże ryzyko, a nawet jeśli decydują się na podjęcie próby konkurowania z marketami zazwyczaj kończy się to dla nich fiaskiem bo klienci i tak wybiorą duży sklep samoobsługowy, który oferuje więcej towaru i jest dłużej czynny. Prawa biznesu są bezlitosne dla małych sklepikarzy, którzy nie mają szans z molochami zaopatrującymi się w najtańszych punktach hurtowych i przeprowadzającymi bardzo kosztowne kampanie reklamowe.

Reklama dźwignią handlu

Nie od dziś wiadomo, że za powodzenie w biznesie odpowiada w znacznej mierze reklama, której podstawowym celem jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych odbiorców. Twórcy reklam prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie uwagi klienta. Dobre hasło reklamowe zapamiętujemy na wiele lat i jesteśmy w stanie przytoczyć choćby produkt, który był nim reklamowany dawno zniknął z rynku! Oczywiście powodzenie reklamy w dużej mierze zależy od środków, które jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć. Koszty te to przede wszystkim pomysł na reklamę i jego wykonanie oraz wykupienie miejsca, w którym reklama ma zaistnieć: w przypadku radia i telewizji czasu antenowego, w przypadku prasy i bilbordów powierzchni reklamowej. Ceny te w przypadku mediów w znacznej mierze zależą także od pory w jakiej emitowana ma być reklama zaś jeśli chodzi o powierzchnię bilbordu od lokalizacji konkretnego miejsca (przykładowo reklama w ścisłym centrum miasta i na drogach wylotowych będzie droższa, niż ta zamieszczona w mniej uczęszczanym miejscu). Osobnym tematem jest internet jako przestrzeń dla reklamy, który z racji swej złożoności i wszechstronności stwarza ogromne możliwości na tym polu.

Zrób to sam

Każdy właściciel firmy choćby jednoosobowej powinien pamiętać o tym w jak dużej mierze powodzenie i sukces jego biznesu zależy od reklamy. Prostym sposobem na poinformowanie klientów o zaistnieniu naszej firmy na rynku jest zrobienie ulotek i rozdanie ich przechodniom najlepiej w okolicy siedziby firmy (wówczas mamy największe prawdopodobieństwo, ze nawet z pozoru niezainteresowane osoby zajrzą do siedziby naszej firmy choćby z czystej ciekawości, a jeśli zajrzą to i większa szansa, że zapamiętają i przekażą swoją wiedzę o jej istnieniu innym potencjalnym klientom). Oczywiście w innych miejscach także możemy trafić na osoby, które nie tylko wezmą ulotkę i przeczytają informacje na niej zawarte, ale i pokuszą się o odwiedzenie naszej firmy, ale będzie to raczej grono osób, które tak czy inaczej (niezależnie od ulotki) potrzebowały usług z danej branży). Wykonanie ulotem można zlecić lokalnej firmie projektowej lub zaprojektować samemu, a zlecić jedynie druk. Równie tanim i prostym sposobem na reklamę są lokalne media ? reklama w radiu czy prasie nie jest tak droga jakby się mogło niektórym wydawać. Dodatkowo jeśli nawiążemy z jakąś rozgłośnią czy gazetą stałą współpracę, będziemy mogli liczyć na korzystne ceny i negocjować upusty.

Embargo na Iran

Inowrocławska huta szkła Irena jest przykładem zakładu, który stał się ofiarą rozgrywki na polu światowego biznesu pomiędzy USA a Iranem, Iran w odwecie za nałożenie na kraj embarga zerwał umowę z inowrocławską hutą szkła Irena. Problem polega na ty, że Iran był głównym odbiorcą produktów tego zakładu. W związku z takim postępowaniem huta wstrzymuje produkcję i planuje zwolnić około dwustu osób co dla niespełna dwudziestotysięcznego Inowrocławia jest sporym problemem. Zakład z tradycjami, który w dużej mierze produkował ręcznie najwyższej jakości wyroby szklane i kryształowe jest przykładem tego, jak decyzje biznesowe na poziomie światowym mogą wpływać na los setek ludzi oddalonych o tysiące kilometrów od głównych uczestników sporu. Sankcje nałożone na Iran przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską dotyczyły wstrzymania zakupu ropy w tym kraju. Takie postępowanie Ameryki i Europy wobec Iranu było z kolei konsekwencją nie zastosowania się Iranu do próśb i gróźb dotyczących produkcji broni w tym kraju.

Wybór lokalizacji firmy

Niewiele osób otwierających własny biznes wie jak ważny dla danej branży jest wybór lokalizacji. Podczas dokonywania takiego wyboru musimy kierować się nie tylko tym, jak wiele osób bywa w danym miejscu, ale także tym czy łatwo do niego dojechać zarówno posiadaczom samochodu jak i osobom niezmotoryzowanym, a także sąsiedztwo. Biznesowym strzałem do własnej bramki okaże się np. wybór na nasz second hand ulicy, na której jest dziesięć innych tego typu sklepów, wbrew pozorom na taki biznes nada się nawet osiedle i dobrze zrobi mu np. sąsiedztwo salonu fryzjerskiego czy też spożywczaka. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że zapracowana pani domu, która nie ma czasu wybrać się na zakupy do centrum, ale robi zakupy w osiedlowym spożywczaku zajrzy do naszego second handu i powie o tym swoim koleżankom, jak wiadomo na osiedlach wieści szybko się niosą. Nawet jeśli w sąsiedztwie nie ma konkurencyjnego dla naszej branży obiektu zwróćmy uwagę na powierzchnie w pobliżu przeznaczone do wynajęcia. Istnieje bowiem ryzyko, że ktoś zechce otworzyć konkurencyjny biznes w pobliżu naszego, nie popadajmy jednak w paranoję. Konkurencja na rynku jest rzeczą naturalną, która przy odpowiedniej wiedzy może wyjść nam na dobre.

świat biznesu infos wiadomosci firma rozwijajaca sie stawki skladek ubezpieczeniowych firma i sprawy finansowe podatki panstwowe czym jest zus e 2 infos wiadomosci e 2 nizszy zus rozwoj firmy zysk i strata naleznosci firmowe zobowiazania firmowe e 3 infos wiadomosci e 3 platnosci za pracownikow platnosci za siebie konto w banku oprogramowanie finansowe rozliczenia roczne e 4 infos wiadomosci e 4 wykup firmy kapital obcy rentownosc kapitalu kapital wlasny podatek vat e 5 infos wiadomosci e 5 podatek dochodowy biuro rachunkowe zajmowanie sie finansami przez ksiegowosc ubezpieczenie zdrowotne ekonomiczne korzystanie z pradu e 6 infos wiadomosci e 6 wygodne zycie zycie czlowieka a pieniadze czasy kryzysu a ubezpieczenia korzystanie z funduszy kapitalowych praca w rodzinnej firmie e 7 infos wiadomosci e 7 finanse pod nadzorem specjalistow ekonomiczne inwestowanie pieniedzmi czy warto samemu zbierac na emeryture wazne miedzynarodowe stosunki gospodarcze nie daj sie kryzysowi e 8 infos wiadomosci e 8 warto zalozyc lokate finanse domowe domowy budzet nowoczesne ekonomia dywersyfikacja portfela inwestycyjnego e 9 infos wiadomosci e 9 czy warto zostac ksiegowym dobre rozwiazania ekonomiczne dla domowych rachunkow spoleczenstwo a ekonomia finanse firmy pod lupa jakie czynniki zachecaja inwestorow e 10 infos wiadomosci e 10 biznes w domu przedsiebiorczosc i ekonomia zmniejszanie kosztow prowadzenia biznesu oszczednosci sa wazne sposoby na tanie prowadzenie firmy e 11 infos wiadomosci e 11 informowanie o wzroscie gospodarczym warunki ekonomiczne i prowadzenie biznesu wlasny biznes najwazniejsza jest plynnosc finansowa zakladanie wlasnego biznesu e 12 infos wiadomosci e 12 ustawy zasadnicze i rozporzadzenia planowanie przyszlego biznesu jak zdobyc fundusze zdobycie funduszy unijnych skladamy wniosek unijnych e 13 infos wiadomosci e 13 kogo i jak zatrudnic zadbajmy o reklame przychody netto sprzedazy czesci kosztow posrednich ustalenie kosztu wytworzenia e 14 infos wiadomosci e 14 koszt sprzedanych produktow przeniesienie kosztow sprzedanych pozostale przychody i koszty do ewidencji wartosci naleznosci zobowiazania zagraniczne e 15 infos wiadomosci e 15 jakie grupy kosztow do przychodu sprzedazy blog sposob na biznes gaz lupkowy w polsce dzisiejszy rynek nieruchomosci e 16 infos wiadomosci e 16 markety kontra sklepiki reklama dzwignia handlu zrob to sam embargo na iran wybor lokalizacji firmy e 17 infos wiadomosci e 17 kryzys w unii europejski rynek pracy agencje public relations sukces w biznesie bariery w biznesie e 18 infos wiadomosci e 18 banki dla firm tworzenie planu biznesowego inwestycje w reklame niezwykle popularny e biznes firmowa strona www e 19 infos wiadomosci e 19 czy warto zakladac biznes a prywatnosc biznes a pasja firmy pozyczkowe sposob splacania pozyczki e 20 infos wiadomosci e 20 okres splacania pozyczek maksymalna kwota pozyczki warunki splacania pozyczki krotkoterminowej kredyty dzialalnosc banku